Rozważ karierę jako specjalista od projektowania wnętrz

W czasach kryzysu gospodarczego wiele osób szuka możliwości odkrycia siebie na nowo, wykonując inną karierę. Większość ludzi poświęca czas podczas zwolnienia na ponowne rozważenie swoich wyborów życiowych i zastanowienie się nad tym, co naprawdę ich uszczęśliwia. Wiąże się to z podjęciem decyzji dotyczącej kariery, która pozwoli im mniej rozważać pieniądze i zbadać, co pobudza ich pasję. Nie oznacza to, że pieniądze nie są ważne; wręcz przeciwnie, realizacja pasji sprawia, że zarobione pieniądze są słodsze. Dla osób o takim nastawieniu zawód projektanta wnętrz może być ekscytującą szansą. Ta wielopłaszczyznowa profesja oferuje klientom kreatywne i techniczne rozwiązania dla atrakcyjnego wnętrza.

Profesjonaliści zajmujący się projektowaniem wnętrz otrzymują zadanie wykorzystania swoich kreatywnych umysłów w połączeniu z systematyczną i skoordynowaną metodologią, która obejmuje badania, analizę i integrację wiedzy w celu osiągnięcia celów projektowych klienta. Jest to ogólny opis tego, co pociąga za sobą typowa praca. Równie szerokie są kwalifikacje i poziomy kompetencji projektantów oparte na przepisach rządowych. Mogą się one różnić w zależności od jurysdykcji, w której dana osoba ma pozwolenie na pracę. Projektanci mają również możliwość uzyskania akredytacji przez prywatne organizacje na specjalizację. Na przykład projektowanie wnętrz online w Stanach Zjednoczonych mogą uzyskać akredytację na ekspertyzę środowiskową w zrównoważonych rozwiązaniach projektowych.

Większość ludzi myli projektowanie wnętrz z dekoracją wnętrz. To uczciwy błąd, ponieważ oba obejmują kreatywność i umiejętności projektowe. Dekoracja wnętrz obejmuje w szczególności remonty domów, które można szybko i łatwo zmienić. Wybór szafek kuchennych, tapet i mebli jest zwykle uzupełniany przy niższych budżetach i bez zajmowania się strukturalnymi przepisami budowlanymi. Jednak szeroki zakres dyscyplin w zakresie projektowania obejmuje bardziej techniczne, analityczne, kreatywne umiejętności i zrozumienie elementów architektonicznych. Profesjonalni projektanci mogą specjalizować się w projektach mieszkaniowych i/lub komercyjnych. Specjalność mieszkaniowa obejmuje projektowanie kuchni i łazienek, budownictwo wielorodzinne oraz projektowanie uniwersalne. Projekt komercyjny może obejmować meble, placówki służby zdrowia, handel detaliczny, hotelarstwo, miejsce do pracy i zrównoważony rozwój.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *